Статті

Важливий критерій для вибору шампуня хатньому улюбленцю

Взагалі, а що таке шампунь і як він працює? 

Так як шампунь найбільш часто використовується в кожному грумер-салоні чи перукарні важливо хоча б взагалі знати на що потрібно звертати увагу при його виборі. Потрібно приблизно уявляти як він працює, за рахунок чого усуваються забруднення. Які його важливі складові? На що в першу чергу потрібно звертати увагу при виборі?

Відомо, що певна частина забруднень спричинені тим, що:

  • природньо є наявність жиру в організмі тварини, який утворюється сальними залозами;
  • має місце лущення шкіри на голові та тілі тварини чи людини;
  • забруднення навколишнього середовища, які осідають на шерсті та шкірі.

Звісно, що шкіряне сало має мету захищати білкову структуру шерсті чи волосся від зовнішнього впливу чи пошкодження, має на меті затримувати бруд. Поверхнево-активні речовини, що знаходяться в шампуні інкапсулюють бруд, для того щоб його він легше змивався.

Що означає INCI? Чому варто звернути на це увагу?!

Завдяки системі INCI (International Nomenclature Cosmetic Ingredient) назву кожного інгредієнта було стандартизовано на міжнародному рівні.

International Nomenclature Cosmetic Ingredient — це певна визначена методологія, яка вказує характеристики відображення інгредієнтів, що входять до складу косметичного продукту.

Таким чином, назви інгредієнтів, які використовуються в продукті, мають бути англійською або латинською.

Чи обов’язково потрібно зазначати INCI на етикетках косметики для тварин?

Наразі ветеринарно-санітарні норми в повній мірі не регулюють цей аспект маркування продуктів, саме тому поки що немає потреби вказувати INCI на косметиці призначеній для тварин.

Звісно, що в такому разі для власника хатнього улюбленця менше можливостей і інформації для прийняття правильного рішення при обранні миючого гігієнічного засобу для свого вихованця.

Разом з тим, це не заборонено і деякі свідомі бренди хочуть бути максимально відкритими  і включають позначки INCI на маркування своїх продуктів. В такому разі ми знаємо, який бренд обрати при прийнятті рішення.

Яким є INCI шампуню?

Ви маєте знати, що складові інгредієнти у формулі впорядковані в INCI від найвищого відсотка до найнижчого. Якщо ми подивимося на початок, ми можемо знайти інгредієнт з найвищим відсотком.

Першим інгредієнтом, який є INCI, це розчинник: AQUA. Тобто, бачимо, що основним інгредієнтом будь-якого рідкого шампуню є вода. Шампуні можуть містити від 75% до 90% води, і, хоча це здається незначним інгредієнтом, саме він і є ключовим для того, щоб продукт мав найкращі якісні властивості.

Вимоги правил та норм не достатньо суворі відностно саме цього інгредієнта, тому деякі продукти можуть містити неочищену воду, а це може викликати значні подразнення шкіри у собаки.

PSH Pet Skin Healthcare використовує спеціально очищену, оброблену та ретельно контрольовану воду, в тому числі за допомогою УФ-лампи та щоденних фізико-хімічних заходів контролю. Компанія виробник уникає високої електропровідності, надлишкових солей, і як наслідок жорсткості, які можуть викликати значні подразнення та захворювання шкіри у хатніх улюбленців.

Наступний інгредієнт в INCI, це поверхнево-активна речовина.

Поверхнево-активні речовини призначені для того, щоб інкапсульовати бруд дляйого легкого змивання під час полоскання. Найвідомішим інгредієнтом є Lauril (SOUDIM LAURYL SULFATE), він синтетичного походження, інкапсолює ліпофільні частини жиру та здатність виводити їх з водою, утворює піну для досягнення бажаного ефекту очищення.

Він може викликати подразнення, але у гарних рецептурах, розроблених для балансування цього ефекту, знаходимо поверхнево-активні речовини в нижчих положеннях INCI, які служать для зменшення подразнення основної поверхнево-активної речовини.

Деякі приклади: COCO-GLUCOSIDE, POTASSIUM OLIVOYL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN або MYRISTYL LACTATE.

Потім, у наступних позиціях зазначені пом’якшувачі. Вони є важливими складовими для забезпечення потрібної гідратації після використаної поверхнево-активної речовини. Тобто забезпечується низька чутливість, подразнення та висока вологість шкіри.

Прикладами таких інгредієнтів є: ГЛІЦЕРИН, ПРОПІЛЕНГЛІКОЛЬ, деякі олії, що є у формулі.

Далі - консерванти, необхідні для того, щоб шампунь не був забруднений бактеріями чи грибками.

Вибір консервантів: попередні дослідження проводяться, щоб визначити, який з них найкраще адаптується до формули.

Маємо перевірити, який саме той із консервантів, який зможе витримувати найнесприятливіші умови впливу на продукт.

Можна залишити шампунь у відкритому стані, розбавити з водою, перевірити вплив високих температур, тощо.

Чи знаєте ви, що не всі шампуні повинні мати активні інгредієнти?

Шампунь може мати активні інгредієнти, а може і ні, і саме тут ключовий момент при виборі найкращого шампуню для хатнього улюбленця.

Усі формули брендів PSH Pet Skin Healthcare мають переваги для гарного і безпечного догляду за шкірою тварин.

Якісний шампунь не тільки очищає, але й завдяки внесенню активних інгредієнтів забезпечує живлення, догляд і відновлення дерми.

Це додатковий внесок у головну функцію шампуню – очищення. Вони відрізняються залежно від бажаної користі кожного шампуню: проти лупи, проти неприємного запаху, живильний, заспокійливий.

Таким чином, найкраще, що ми можемо зробити при обранні шампунів це бути обізнаними, взяти до уваги цю практичну інформацію щодо вибору найкращого продукту для своїх вихованців, завжди прислуховуйтесь до порад фахіців: ветлікарів-дерматологів, професійних грумерів, власників розплідників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *