Статті

Важливість догляду за подушечками для здоров’я собаки

Чи замислювались Ви щодо особливостей будови та властивостей подушечок лап собак? Ця тканина, яка дуже схожа і нагадує за своїми властивостями ідентична підошві взуття у людей. Це шар з товстої шкіри темного кольору, що містить кератин із зовнішнього боку, для забезпечення необхідної твердості і стійкості під час контакту з поверхньою землі.

Специфічний догляд

На подушечках собак є значна кількість нервових клітин, саме тому за їх станом дуже важливо постійно стежити і вони мають бути доглянутими.

Ходьба хатнього улюбленця по твердих чи аброзивних поверхнях (асфальт, галька, пісок, тощо) може спричинити порізи, тріщини або травми, саме тому наполегливо рекомендується застосовувати захисний шар, який буде зглажувати підошви собак.

Відомо, що на подушечках розміщена значна кількість потових рослин, що забезпечують їм чудове зволоження та еластичність. А всередині створюються жирові відкладення, призначення яких пом’якшувати рухи та удари, для того щоб вони не завдавали шкоди кісткам пальців і суглобам.

Під час тривалих прогулянок по твердих поверхнях, що можуть спричинити травми, рекомендується здійснювати прогулянки наступним чином: бігати та ходити почергово, як по твердій так і по м’якій поверхні.

Собаки, які довго гуляють, або багато займаються спортом, можуть отримати значні травми. В той самий час, можлива і протилежна ситуація. Подушечки, які стають м’якими та вразливими через відсутність активності.

З цієї причини необхідно приділяти увагу подушечкам і періодично перевіряти їх стан. Особливо після довгих прогулянок, щоб перевірити, чи немає на них порізів, тріщин, накипу або сухості. Іноді в нього може потрапити шматок скла, металу чи гострий предмет, який, якщо його не виявити вчасно, може призвести до зараження. Інший поширений ризик виникає, коли собаки застрягають у невеликому шипі, який на перший погляд може здатися нешкідливим, але якщо він залишиться непоміченим і застрягне між пальцями собаки, він може перерости в інфекційне запалення.

Слід також бути уважними до собак похилого віку, подушечки яких можуть втратити еластичність через зниження фізичної активності. У цуценят їхні подушечки м’які та рожеві, і вони з часом твердіють, тому бажано привчити їх до ходьби, щоб подушечки тверділи, і щоб вони робили це на всіх типах поверхонь, твердих і м’яких, так що їх колодки з самого початку адаптуються до всіх типів місцевості.

Міцні подушечки собаки теж потребуть догляду, оскільки в них міститься велика кількість нервових закінчень.

Рекомендується використовувати бальзам-протектор для накладок до та після інтенсивної діяльності та екстремальних температур.

PSH містить бальзам Paw balm , формулу з натуральним вітаміном Е, 99% чистим соком алое вера, гліцерином і олією авокадо, який забезпечує захист підошовної подушечки від пошкодження, спричиненого екстремальними температурами, або через вплив холоду, або під впливом підвищених температур.

Переваги використання бальзаму Paw balm :

  • Захищає подушечку.
  • Підвищує стійкість до тертя.
  • Запобігає подразненню внаслідок підвищеної активності або тривалих зусиль.
  • Без хатону, силікону та парабенів.

Бальзам для лап допоможе підтримувати зволоженість подушечок, щоб вони залишалися в ідеальному стані, міцними, м’якими і без подразнень. Захист, який дозволить накладкам продовжувати правильно виконувати свою функцію.

Літні та зимові місяці є найбільш чутливими для подушечок собак. Екстремальні температури, як гарячі, так і холодні, можуть викликати опіки подушечок собак під час інтенсивних прогулянок по асфальту. Поверхня, температура якої може перевищувати 70 градусів у день надзвичайної спеки.

Екстремальні температури

Те саме стосується низьких температур. Під час їзди по льоду чи снігу колодки можуть потертися.

Низькі температури можуть спричинити тріщини через сухість, тріщини, які, якщо їх не лікувати, можуть перетворитися на рани.

Тепер ми знаємо характер, ризики та догляд, яких потребують підошви наших собак. Спостереження та догляд за допомогою правильних продуктів стануть найкращими союзниками для наших собак, щоб вони продовжували ходити та бігати на своїх подушечках у здоровий та безпечний спосіб.

Як завжди, ветеринар буде нашим найкращим союзником як під час регулярних оглядів, так і в разі нещасного випадку в такій чутливій і важливій для мобільності наших тварин зоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *