Статті

Як часто потрібно купати собаку?

Чиста блискуча шерсть, відсутність специфічного собачого запаху – після купання наші чотирилапі друзі викликають ще більше позитивних емоцій.

Тому багато господарів запитують – чи можна купати собаку щотижня. З цього питання часто виникають суперечки.

Одні стверджують, що мити хатніх улюбленців потрібно лише в крайніх випадках, інші – що сучасні шампуні для собак дозволяють це робити мало не щодня. Хто ж із них правий?

Дізнайтеся експертну думку ветлікарів, як часто можна купати собак різних порід і як це робити правильно.

Фактори, від яких залежить частота купання собаки

Псові не мають потових залоз, їх терморегуляція здійснюється за допомогою висунутого язика, тому потреби в їх частому купанні немає. Більш того, часте змивання захисного жирового мастила порушує ліпідний бар’єр шкіри та шкодить тварині. Тому частота купання собаки має бути розумним компромісом між благополуччям хатнього улюбленця та бажанням господарів бачити його чистим та доглянутим.

Буває, що частота купання собак диктується обставинами. Наприклад, пес занадто активний і на прогулянці не пропустить можливості вивалятися в піску або в якихось «пахощах».

Також часте миття необхідно через участь у виставках, при алергії у члена сім’ї. А за наявності певних захворювань лише ветеринарний лікар має вирішувати, скільки разів на місяць потрібно мити собаку.

Рекомендації для власників, як часто треба купати собак різних порід

Тобто, якщо ж подібних вищезазначених причин немає, то частота купання собак залежить від наступних факторів:

  • Розмір. Чим більший пес, тим рідше його треба купати. Це пов’язано з більшою трудомісткістю процесу миття. До того ж високі в загривку тварини менше брудняться на вулиці.
  • Тип шерсті. М’яка шерсть схильна звалюватися, тому потребує більш частого миття та розчісування, ніж жорстка.
  • Довжина шерсті. У порівнянні з короткошерстими довгошерстні породи частіше потребують купання, щоб уникнути заплутування шерсті.

Виходячи з цих міркувань розроблені рекомендації для власників, як часто треба купати собак різних порід.

Як часто купати собак великих порід?

Слід уточнити, що під купанням мається на увазі миття з використанням шампуню для собак. Купання в прісних водоймах, ополіскування шерсті чистою водою, протирання серветками не торкаються захисного шару жирового мастила шкіри, тому не мають обмежень. Слідкуйте тільки, щоб мокрий улюбленець не потрапляв на протяги та не переохолоджувався.

А ось з шампунем для собак купати великого чотирилапого друга рекомендується один раз на 3-5 місяців. Якщо точніше, то для великих порід з м’якою та довгою шерстю, наприклад чау-чау, бобтейла, цей термін має становити близько 3 місяців.

А короткошерстих і жорсткошерстих псів, таких як доберман, ротвейлер, рекомендується мити кожні 5 місяців.

А як часто можна купати хаски та інших псів великих порід, які мають м’який підшерсток?

Оптимальна частота купання таких собак – раз на 4 місяці. Але якщо читирилапий друг сильно забруднився і виникла потреба в купанні собаки, то рекомендовані терміни можна і порушити.

Отримайте безкоштовну консультацію грумера або ветеринарного лікаря

При виникненні питання натисніть на відповідну кнопку у посиланні нижче та оберіть для себе зручний спосіб зв’язку ‌(Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):

https://clx.by/grooming

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *